Český Krumlov hostí druhé pohárové klání vozů Peugeot 208 R2

Už je to téměř dva měsíce, co se při úvodním závodě MČR v rally 2017 Valašské rally Valmez prezentoval Peugeot Total Rally Cup. Premiérovým vítězem se stal talentovaný rakouský mladík Simon Wagner, kterému parádně vyšel i druhý závod MČR v Klatovech. Ten tak přijede do Českého Krumlova nejen v roli pohárového lídra, ale zejména vedoucího muže MČR v rally v hodnocení „dvoukolek“.

V okolí Valašského Meziříčí se do úvodního podniku Peugeot Total Rally Cupu přihlásily čtyři dvojice, v Českém Krumlově se do pohárové klasifikace vozů Peugeot 208 R2 zapojí šest posádek. Další týmy pak využijí speciálů francouzské značky v tradičně nabité třídě 6 mimo cupové hodnocení. Kromě už známé čtveřice – René Dohnal, Simon Wagner, Filip Mareš a Václav Dunovský – budou novými účastníky Peugeot Total Rally Cupu druhý zahraniční účastník Polák Arkadiusz Lechoszest a Tomáš Pospíšilík.

Začněme proto představením právě zmíněných nováčků. Arkadiusz Lechoszest loni startoval s „dvěstěosmičkou“ na vybraných polských soutěžích, společně s ním opět přivítáme na českých tratích Lukasze Sitka, jenž loni v Česku navigoval Jerzyho Tomaszczyka. Peugeot 208 R2 bude polské dvojici servisovat stáj Car Racing Speed Service.

„Pro sezonu 2017 jsme zvažovali několik různých možností. Nakonec padlo rozhodnutí startovat v českém mistrovství a zároveň v poháru vozů Peugeot. Uvědomuji si, že je to náročný a ambiciózní plán. Čekají nás náročné a různorodé tratě, které však mohou vést k mému dalšímu rozvoji. Starty v Česku nebudou jedinou zásadní změnou, letošní sezona odstartuje i spolupráci s novým týmem a spolujezdcem. Jsem rád, že mohu právě s Lukaszem spolupracovat, protože má bohaté zkušenosti s českými tratěmi. V Českém Krumlově asi bude těžké bojovat o nějaký výsledek, ale doufám, že se to na dalších závodech změní. Stojíme na začátku ´dobrodružství´, které vyvrcholí srpnovým startem na prestižní Barum Czech Rally,“ naznačuje své letošní plány Arkadiusz Lechoszest.

Naopak třiadvacetiletý Tomáš Pospíšilík není na českých tratích žádným nováčkem. Bývalý autokrosař, jenž má na svém kontě i dva domácí mistrovské tituly, už v sezoně 2015 startoval v MČR v rally s podporou Peugeot Sport Česká republika. Za volantem speciálu Peugeot 208 R2 tak má bohaté zkušenosti, aktuálně ho naviguje zkušený Jiří Stross.

„Protože jsme se rozhodli startovat v celém šampionátu MČR v rally, přihlášení do cupu se jednoznačně nabízelo. Přinese nám to nějaké výhody a neviděl jsem důvod, proč tak neučinit. Pohárové soupeření začneme v Českém Krumlově, který nabízí velmi krásné, ale i hodně náročně tratě. Také počasí nebylo poslední ročníky ideální a podepisovalo se na náročnosti závodu. I když se mi tam v posledních letech nedařilo, na závod se moc těším, a doufám, že letos prolomíme předchozí nezdary. Loňský rok byl celkově hodně smolný a nevydařený, ale nyní se závod od závodu lepšíme, sžíváme se s novým spolujezdcem. A v okolí Krumlova budeme chtít v našem progresu pokračovat, věří Tomáš Pospíšilík.

Pokud Tomáše Pospíšilíka přiřadíme k jezdcům zmíněným v úvodu, lze očekávat, že nás v okolí Českého Krumlova opět čeká dramatická zápletka. Nikdo z českých jezdců jistě nebude chtít prodat svou kůži lacino a pokusí se zastavit úspěšné tažení Rakušana Simona Wagnera.

„Samozřejmě očekávám, že nás i zde čeká nesmírně těžký závod. Opět pojedeme na neznámé trati a i podle seznamu přihlášených bude konkurence mezi vozy s jednou poháněnou nápravou i ve třídě 6 nabitá. Navýšil se také počet pohárových účastníků. Rádi bychom i při třetím letošním českém startu vystoupili ve dvoukolkách na podium. K tomu určitě budu opět potřebovat rychlost a určitou chytrost. Ale přece jen aktuálně nám patří ve 2WD, třídě 6 i v pohárové klasifikaci přední příčky a na tahu jsou naši konkurenti, aby nás dokázali porazit,“ prohlašuje Simon Wagner.

A čeští mladíci určitě nezaháleli. Filip Mareš (v Českém Krumlově obhajuje vítězství ve třídě 6) se kromě Šumavy objevil i na startu druhého podniku evropského juniorského šampionátu na Kanárských ostrovech. René Dohnal rovněž nechyběl v Klatovech, dále ladil formu při vyškovském rallysprintu. A ani delší pauza určitě nic neubere z rychlosti Václava Dunovského, který bude čerpat ze svých dlouholetých zkušeností.

Aktuální bodový stav Peugeot Total Rally Cupu (1/5):

  1. Wagner 25, 2. Mareš 15

Kromě šesti účastníků Peugeot Total Rally Cupu se na startu Rallye Český Krumlov objeví s vozy Peugeot 208 R2 i Tomáš Knápek, David Soldát a Polák Adrian Wronkowski. Naopak Karel Kupec zvažuje, že na jihu Čech opustí svou tradiční „dvěstěosmičku“ a vyzkouší si vůz konkurenční značky.

Kalendář PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017:

24. – 26. 3. Valašská rally
19. – 20. 5. Rallye Český Krumlov
16. – 17. 6. Agrotec Petronas Rally Hustopeče
  1. – 2. 7. Rally Bohemia Mladá Boleslav
25. – 27. 8. Barum Czech Rally Zlín
Kontakt pro tisk Peugeot Sport ČR: 
Radka Matthey, radka.matthey@p-automobil-import.cz, +420 724 106 111
Kontakt pro tisk Gekon Racing:
info@gekonracing.cz, +420 722 091 340 Tomáš Pletka, +420 777 853 681, pletka@gekonracing.cz

Generálním partnerem je společnost Gefco ČR.

GEFCO, hlavní logistický partner skupiny PSA, poskytuje velkým průmyslovým společnostem všechny služby v rámci dodavatelského řetězce (tedy leteckou a námořní přepravu, logistiku vozidel, celní a daňové zastoupení, skladování či vlastní systém vratných obalů).GEFCO v Česku patří do první pětice logistických operátorů a je jedničkou v logistice vozidel. Společnost zaměstnává přibližně 400 zaměstnanců na 8 pobočkách – v Jažlovicích, v Ovčárech u Kolína, v Kolíně, v Brně, v Ostravě, v Otrokovicích, na Letišti Václava Havla a v Praze. V Čechách GEFCO působí od roku 2003 a v roce 2015 utržilo 2,55 miliardy Kč.
Společnost GEKON RACING s.r.o. je oficiálním distributorem závodních náhradních dílů a přestavbových kitů Peugeot (ČR) a Citroën (ČR, Slovensko). V r. 2015 Gekon Racing připravoval pro závody JWRC vůz Citroën DS3 R3T pro finskou posádku Haapamäki-Salminen. V r. 2014 a letos připravuje vůz pro Martina Kočiho, bronzového šampiona JWRC  z r. 2014 a mistra ČR 2WD 2016.
Společnost P Automobil Import s.r.o. je výhradním dodavatelem nových vozů a náhradních dílů značky Peugeot do České republiky. V České republice nabízí prodej osobních a užitkových vozů Peugeot (nových i ojetých), náhradních dílů a servisní služby prostřednictvím koncesionářské sítě čítající šedesát prodejních míst. V českém motorsportu značka slaví v r. 2016 úspěchy. Jezdci reprezentující značku Peugeot v MČR v rally obsadili 1. a 2. příčku ve třídě 6.
Společnost Total ČR je součástí TOTAL MARKETING & SERVICES, obchodní divize koncernu TOTAL, čtvrté největší olejářské společnosti na světě. V tuzemsku působí již od roku 1991 a nyní patří do HUBu, který slučuje společnosti TOTAL ČR, TOTAL Slovensko a TOTAL Lubricants Maďarsko. Hlavními činnostmi společnosti je obchod s automobilovými oleji, průmyslovými mazivy, pohonnými hmotami, speciálními kapalinami a leteckými benziny. Kromě toho společnost působí na trhu asfaltů a v roce 2015 zavedla plně automatizovanou „in-line“ výrobu asfaltů v moderním skladu v Kouřimi.

Mediálními partnery jsou časopisy TopGear a Speed, specializovaný magazín Rally, časopis AutoForDrive a internetový server www.rallylife.cz.

O autorovi: Gekon Racing

Zanechte vzkaz

Your email address will not be published.