Peugeot Total Rally Cup čeká mladoboleslavská Rally Bohemia

Čtvrtým, předposledním kláním Peugeot Total Rally Cupu 2017 bude ve dnech 1. – 2. července Rally Bohemia s centrem v Mladé Boleslavi. A pouhý čtyřbodový rozdíl mezi Filipem Marešem a Simonem Wagnerem slibuje další dramatickou zápletku. Na startu se objeví celkem čtyři pohárové posádky, s vozy Peugeot 208 R2 je přihlášeno sedm dvojic.

Peugeot Total Rally Cup se v Hustopečích přehoupl do své druhé poloviny a závodění na jižní Moravě zároveň změnilo aktuální rozložení sil na čele pohárové klasifikace. Před mladoboleslavskou Rally Bohemia se posunul do čela Filip Mareš, druhá příčka patří Simonu Wagnerovi. Z dalších registrovaných účastníků dále dosáhl na body jen Tomáš Pospíšilík. Tuto již stabilní pohárovou trojici opět doplní v Hustopečích absentující Polák Arkadiausz Lechoszest. Naopak čeští fanoušci musí smutnit nad neúčastí obhájce loňského prvenství ve třídě 6 Václava Dunovského, zpět zatím nebude po havárii v Českém Krumlově ani René Dohnal.

Filip Mareš s navigátorem Janem Hlouškem se společně postaví na start Rally Bohemia potřetí. Loni obsadili na Bohemii ve třídě 6 třetí příčku, ale ze sezony 2015 už ví, jak chutná prvenství v této kategorii na mladoboleslavském podniku. „Bohemka je pro mě domácím závodem, už jako dítě jsem pravidelně postával u tratí, takže se na její start opravdu hodně těším. Termín dva týdny po Hustopečích mi nevadí, naopak věřím, že budeme dobře rozjetí. Jen mě trochu mrzí, že se tentokrát nejede žádná zkouška za tmy, Bohemia by si noční sekci určitě zasloužila. Ale jinak nás čekají krásné a náročné tratě a nepochybně další těžký souboj s našimi soupeři. Naše ambice jsou přesto ty nejvyšší – podat vyrovnaný výkon a pokusit se vybojovat další vítězství. Uděláme pro to maximum,“ naznačuje Filip Mareš.

Ve všech čtyřech českých startech udržel rychlost a stabilní výkonnost také Simon Wagner. Na Bohemii se opět objeví se svým tradičním navigátorem Geraldem Winterem, jenž v termínu Hustopečí startoval na evropské Rally Cyprus, kde získal třetí příčku absolutně. „Ač bude Filip na Bohemii doma, dobře vím, jak je častokrát těžké právě na známé soutěži uspět. S tratí Bohemie jsem se seznámil při sledování onboardů a musím říci, že se mi zamlouvá. Všechny delší zkoušky jsou svým charakterem podobné úsekům v Rakousku. Nejsou tak rychlé,  jsou ale úzké, a testy jsou techničtější než při předchozích čtyřech startech. Věřím, že opět zvládneme napsat dobrý rozpis a budeme bojovat o prvenství. Jak jsme už mnohokrát dokázali, rychlost nám rozhodně nechybí. A tentokrát věřím, že to bude závod se šťastnějším koncem pro nás,“ říká před startem Simon Wagner.

Tomáše Pospíšilíka čeká na Bohemii teprve druhý start (v roce 2015 4. místo ve tř. 6), naopak zkušeností na rozdávání má jeho navigátor Jiří Stross, jenž sjede ze startovní rampy v Mladé Boleslavi už posedmé. „Tratě Bohemie mám rád, vždy se na ni těším, třeba jen v roli diváka. Svým způsobem je to můj nejoblíbenější závod. Rádi bychom s Tomem opět dosáhli cíle soutěže, samozřejmě bychom se chtěli co nejvíce přiblížit klukům před námi. Budu rád, když navážeme na letošní výkony, kdy jsme bojovali o podium ve třídě 6. I přes určitý vztah k Bohemii, časově i pracovně mě však nyní zaměstnává Silk Way Rally, kam odlétám v úterý po závodě,“ přiznává navigátor Tomáše Pospíšilíka Jiří Stross.

Druhý letošní start v rámci českého Peugeot Total Rally Cupu absolvují na Rally Bohemia Arkadiusz Lechoszest a Lukasz Sitek. „Jsme už natěšeni, že se objevíme na startu Rally Bohemia. Očekávám jezdecky velmi náročnou trať. Naším cílem bude získat nové zkušenosti, sžívat se s novým spolujezdcem. Rallye bereme jako test a přípravu na sezonu 2018,“ popisuje Arkadiusz Lechoszest.

Aktuální bodový stav Peugeot Total Rally Cupu (3/5):

  1. Mareš 65, 2. Wagner 61, 3. Pospíšilík 27

Kalendář PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017:

  • 24. – 26. 3. Valašská rally
  • 19. – 20. 5. Rallye Český Krumlov
  • 16. – 17. 6. Agrotec Petronas Rally Hustopeče
  •  1. – 2. 7. Rally Bohemia Mladá Boleslav
  • 25. – 27. 8. Barum Czech Rally Zlín
Kontakt pro tisk Peugeot Sport ČR: 
Radka Matthey, radka.matthey@p-automobil-import.cz, +420 724 106 111
Kontakt pro tisk Gekon Racing:
info@gekonracing.cz, +420 722 091 340 Tomáš Pletka, +420 777 853 681, pletka@gekonracing.cz

Generálním partnerem je společnost Gefco ČR.

GEFCO, hlavní logistický partner skupiny PSA, poskytuje velkým průmyslovým společnostem všechny služby v rámci dodavatelského řetězce (tedy leteckou a námořní přepravu, logistiku vozidel, celní a daňové zastoupení, skladování či vlastní systém vratných obalů).GEFCO v Česku patří do první pětice logistických operátorů a je jedničkou v logistice vozidel. Společnost zaměstnává přibližně 400 zaměstnanců na 8 pobočkách – v Jažlovicích, v Ovčárech u Kolína, v Kolíně, v Brně, v Ostravě, v Otrokovicích, na Letišti Václava Havla a v Praze. V Čechách GEFCO působí od roku 2003 a v roce 2015 utržilo 2,55 miliardy Kč.
Společnost GEKON RACING s.r.o. je oficiálním distributorem závodních náhradních dílů a přestavbových kitů Peugeot (ČR) a Citroën (ČR, Slovensko). V r. 2015 Gekon Racing připravoval pro závody JWRC vůz Citroën DS3 R3T pro finskou posádku Haapamäki-Salminen. V r. 2014 a letos připravuje vůz pro Martina Kočiho, bronzového šampiona JWRC  z r. 2014 a mistra ČR 2WD 2016.
Společnost P Automobil Import s.r.o. je výhradním dodavatelem nových vozů a náhradních dílů značky Peugeot do České republiky. V České republice nabízí prodej osobních a užitkových vozů Peugeot (nových i ojetých), náhradních dílů a servisní služby prostřednictvím koncesionářské sítě čítající šedesát prodejních míst. V českém motorsportu značka slaví v r. 2016 úspěchy. Jezdci reprezentující značku Peugeot v MČR v rally obsadili 1. a 2. příčku ve třídě 6.
Společnost Total ČR je součástí TOTAL MARKETING & SERVICES, obchodní divize koncernu TOTAL, čtvrté největší olejářské společnosti na světě. V tuzemsku působí již od roku 1991 a nyní patří do HUBu, který slučuje společnosti TOTAL ČR, TOTAL Slovensko a TOTAL Lubricants Maďarsko. Hlavními činnostmi společnosti je obchod s automobilovými oleji, průmyslovými mazivy, pohonnými hmotami, speciálními kapalinami a leteckými benziny. Kromě toho společnost působí na trhu asfaltů a v roce 2015 zavedla plně automatizovanou „in-line“ výrobu asfaltů v moderním skladu v Kouřimi.

Mediálními partnery jsou časopisy TopGear a Speed, specializovaný magazín Rally, časopis AutoForDrive a internetový server www.rallylife.cz.

O autorovi: Gekon Racing

Zanechte vzkaz

Your email address will not be published.